Partneři
Kotva
Ze života školy
Nepřehlédněte
PLATBY ŠKOLNÍ DRUŽINY POZASTAVENY DO ODVOLÁNÍ
14.12.2020

Žádáme zákonné zástupce, aby nezasílali platby za ŠD. Informace k platbě předáme koncem ledna 2021.

U3V

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Lyžařský výcvik

Zobrazeno: 154x

Po náročných přípravách, zdlouhavém nakládání lyží, zavazadel a loučení s rodiči,  vyrazily třídy 7. B a 7. C dne 25. 1. 2020 směr Horní Maxov, aby se zúčastnily lyžařského kurzu. Když se ještě těsně před Jabloncem nad Nisou zelenaly louky, nikdo se ani neodvážil doufat, že sněhové podmínky podpoří naše snažení a my budeme schopni zahájit výuku lyžařského umění.

Už v Bedřichově přešla zelená barva na bílou, a náš optimismus narůstal na síle. S každým metrem nadmořské výšky sněhu přibývalo a s příjezdem do Maxova se nám naskytl pohled na lyžaře křižující sjezdovky a běžkaře brázdící bílé pláně.

Týden strávený na chatě Slovanka byl přínosný nejen pro žáky, ale i pro instruktory, kteří se radovali z každého úspěchu svých svěřenců. Koncem týdne se již téměř smazal rozdíl mezi pokročilými a začátečníky.

Ani mimo sjezdovku se účastníci nenudili. Večerní programy plné her a zpěvu vyloudily úsměv i na tvářích nejzarputilejších skeptiků. A jídlo? K neuvěření – jak by řekl klasik: „Bylo to skvělé, bylo toho dost.“

Po týdnu sportu a zábavy jsme, ač neradi, opět zabalili lyže a kufry, nastoupili do autobusu, zamáčkli slzu a po necelých dvou hodinách jízdy nás přivítalo teplé jarní počasí a vřelá objetí rodičů v Roudnici nad Labem.

                      

Mgr. Jiří Růžička