Partneři
Kotva
Ze života školy
Nepřehlédněte
UPOZORNĚNÍ -
5.12.2019

Stravné je třeba platit měsíc předem. Prosím zkontrolujte výši nastaveného limitu. Doporučený limit je 600 Kč/měsíc.

ŠD - ADVENTNÍ VÝSTAVA NA ZÁMKU
6.12.2019
21. 12. 2019 - 5. 1. 2020 - VÁNOČNÍ PRÁZDNINY
21.12.2019
U3V

Mapa webu

Hravě o hygieně

Zobrazeno: 8x

Ve středu 20. listopadu navštívila druhé třídy pracovnice Zdravotního ústavu z Ústí nad Labem a představila nám preventivní program „Hravě o hygieně“.

Tento projekt podporuje Ústecký kraj a patří do dlouhodobého programu školské všeobecné primární prevence. Cílem projektu je zlepšit zdravotní stav dětí prostřednictvím zvýšení zdravotní gramotnosti a motivace ke zdravému životnímu stylu.

Dvouhodinový preventivní blok obsahoval soutěžní hru s interaktivními prvky, kde žáci plnili úkoly ve skupinkách a získávali tak pro svůj tým žetony. 

Velkým zážitkem a zároveň překvapením bylo, když dětem poprášila dlaně neviditelným pudrem, který představoval bacily. Poté si měly všechny děti povinně dojít na toaletu a umýt si ruce. Po přestávce lektorka zkontrolovala všem dětem dlaně speciální lampou. Bohužel výsledek byl velmi špatný.  Dobře umyté a čisté ruce bez bacilů měli jen 3 žáci z 18.

Doufejme, že si děti odnesly z tohoto programu ponaučení. Snad budou lépe dodržovat základy hygieny a předcházet rizikovému chování.

 

Mgr. Nikola Černostová