Partneři
Kotva
Ze života školy
Nepřehlédněte
UPOZORNĚNÍ
1.7.2020

V době letních prázdnin je základní škola uzavřena. Školní družina a školní jídelna není v provozu.

U3V

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Hravě o hygieně

Zobrazeno: 55x

Ve středu 20. listopadu navštívila druhé třídy pracovnice Zdravotního ústavu z Ústí nad Labem a představila nám preventivní program „Hravě o hygieně“.

Tento projekt podporuje Ústecký kraj a patří do dlouhodobého programu školské všeobecné primární prevence. Cílem projektu je zlepšit zdravotní stav dětí prostřednictvím zvýšení zdravotní gramotnosti a motivace ke zdravému životnímu stylu.

Dvouhodinový preventivní blok obsahoval soutěžní hru s interaktivními prvky, kde žáci plnili úkoly ve skupinkách a získávali tak pro svůj tým žetony. 

Velkým zážitkem a zároveň překvapením bylo, když dětem poprášila dlaně neviditelným pudrem, který představoval bacily. Poté si měly všechny děti povinně dojít na toaletu a umýt si ruce. Po přestávce lektorka zkontrolovala všem dětem dlaně speciální lampou. Bohužel výsledek byl velmi špatný.  Dobře umyté a čisté ruce bez bacilů měli jen 3 žáci z 18.

Doufejme, že si děti odnesly z tohoto programu ponaučení. Snad budou lépe dodržovat základy hygieny a předcházet rizikovému chování.

 

Mgr. Nikola Černostová