Partneři
Kotva
Ze života školy
Nepřehlédněte
PLATBY ŠKOLNÍ DRUŽINY POZASTAVENY DO ODVOLÁNÍ
14.12.2020

Žádáme zákonné zástupce, aby nezasílali platby za ŠD. Informace k platbě předáme koncem ledna 2021.

U3V

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Projekt ROUDNICKÝ MOST

Zobrazeno: 66x

Zahájení školního roku 2020/2021 na Základní škole Roudnice nad Labem, Karla Jeřábka 941, okres Litoměřice probíhalo úplně jinak a netradičně. Hlavním důvodem byla kompletní výměna elektroinstalací, která se protáhla až do září.

I přes náročné podmínky, které na škole nastaly se  žáci a učitelé z 1. a 2. stupně pustili do velkého projektu s názvem ROUDNICKÝ MOST.

Každá třída si sama zvolila svůj cíl a způsob práce na projektu. Celý projekt byl zakončen konkrétním, hmatatelným výstupem, který pak žáci prezentovali před paní ředitelkou Mgr. Olgou Maťákovou.

Zkoumali opravdu mnoho různých oblastí přes historii mostu, realizaci stavby mostu, návrhy mostu budoucnosti, roudnický lego bridge, počítali, jak dlouho by se muselo vybírat mýtné, aby se zaplatila oprava mostu, která začne příští rok, statistické šetření využití mostu, kresba mostu a nazkoušeli divadelní představení.

Projekt nabyl takových rozměrů, že si žáci po návratu do školy mohou vyzdobit chodby a třídy a uskutečnit si výstavu prací a výrobků.

A co je důležité? Důležité je, že každý žák, který se na projektu podílel, může říct a ukázat „Tuto část projektu jsem udělal já.“

 

Nikola Černostová, učitelka