Partneři
Kotva
Nepřehlédněte
PLATBY ŠKOLNÍ DRUŽINY POZASTAVENY DO ODVOLÁNÍ
14.12.2020

Žádáme zákonné zástupce, aby nezasílali platby za ŠD. Informace k platbě předáme koncem ledna 2021.

U3V

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Klub mladého diváka

Zobrazeno: 734x

Oči dětí přilepené k obrazovce mobilního telefonu jsou každodenním obrazem dnešní společnosti. Mobily, počítače a jiné elektronické vymoženosti odlákaly děti ze sportovišť, kin, ale i od kamarádů samotných.

 

Základní škola Karla Jeřábka se po dlouhou řadu let snaží dětem nabízet volnočasové aktivity takové, aby děti zpátky vnímaly svět kolem sebe vlastníma očima a ne přes displej mobilů či počítačů.

 

Již přes deset let žáci naší školy jezdí v rámci „Klubu mladého diváka“ do pražských divadel. Za symbolickou cenu vyjedou čtyřikrát během školního roku. Výběr je nahodilý, ale vždy sestaven tak, aby děti zhlédly různé divadelní žánry. Samozřejmě nejoblíbenější jsou muzikály, ale nepohrdnou ani činohrou, komedií či baletem. Kromě rozšiřování vědomostí v oblasti divadelní tvorby se žáci učí vhodnému společenskému oblékání a chování. O omezený počet míst je každoročně veliký zájem. Paní učitelky Mgr. Jana Došková a Mgr. Hana Nečasová, které od počátku Klub organizují, mají radost, že se jim podařilo probudit u dětí zájem i o jiný druh zábavy, než jsou jen počítače.

 

Podrobnější informace lze získat u Mgr. Jany Doškové (kabinet chemie).

 

 

Výsledek obrázku pro divák-kreslené obrázky