Partneři
Kotva
Nepřehlédněte
Konkurz - časopis
18.2.2020
Stravné je třeba platit měsíc předem. Prosím zkontrolujte výši nastaveného limitu. Doporučený limit je 600 Kč/měsíc.
3.2.2020
Strávníci, kteří platí obědy v hotovosti, jsou povinni každého 1. v měsíci objednat stravu v kanceláři ŠJ!
3.2.2020
U3V

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Klub mladého diváka

Zobrazeno: 350x

Oči dětí přilepené k obrazovce mobilního telefonu jsou každodenním obrazem dnešní společnosti. Mobily, počítače a jiné elektronické vymoženosti odlákaly děti ze sportovišť, kin, ale i od kamarádů samotných.

 

Základní škola Karla Jeřábka se po dlouhou řadu let snaží dětem nabízet volnočasové aktivity takové, aby děti zpátky vnímaly svět kolem sebe vlastníma očima a ne přes displej mobilů či počítačů.

 

Již přes deset let žáci naší školy jezdí v rámci „Klubu mladého diváka“ do pražských divadel. Za symbolickou cenu vyjedou čtyřikrát během školního roku. Výběr je nahodilý, ale vždy sestaven tak, aby děti zhlédly různé divadelní žánry. Samozřejmě nejoblíbenější jsou muzikály, ale nepohrdnou ani činohrou, komedií či baletem. Kromě rozšiřování vědomostí v oblasti divadelní tvorby se žáci učí vhodnému společenskému oblékání a chování. O omezený počet míst je každoročně veliký zájem. Paní učitelky Mgr. Jana Došková a Mgr. Hana Nečasová, které od počátku Klub organizují, mají radost, že se jim podařilo probudit u dětí zájem i o jiný druh zábavy, než jsou jen počítače.

 

Podrobnější informace lze získat u Mgr. Jany Doškové (kabinet chemie).

 

 

Výsledek obrázku pro divák-kreslené obrázky