Partneři
Kotva
Nepřehlédněte
V době jarních prázdnin je škola, školní družina a školní jídelna uzavřena.
1.3.2021
U3V

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Badatelský klub Mladý redaktor

Zobrazeno: 122x

V letošním roce otevřela naše škola v rámci projektu “Nové cesty ve vzdělávání” (Operační program, Výzkum a vývoj ve vzdělávání - šablony II) badatelský klub Mladý redaktor pod vedením Ing. Martiny Křížové .  

 

Klub sdružuje zvídavé žáky šestých tříd s velkým zájmem o zjišťování informací. Práce klubu je postavena na moderním principu projektové výuky.

 

Jak to děláme?

Vytvořili jsme malou redakci a zábavnou formou v ní pracujeme. Pomocí free web designu píšeme internetový magazín a dále jej dotváříme.

 

Jak získáváme informace?

Nejprve navštívíme zajímavé místo ve městě (knihovnu, úřad, muzeum... apod.).  Jako správní redaktoři získáváme informace v terénu, provádíme ankety a dotazníky, oslovujeme své vrstevníky nebo dospělé. Informace poté zpracujeme a uveřejníme na svém vlastním blogu.

 

Co nám klub přináší?

Především radost i nové vědomosti, dovednosti a zkušenosti.

 

Postupně se učíme psát krátké články, veřejně hodnotíme a informujeme o výsledcích své práce. Učíme se pracovat s grafy a tabulkami, provádět korektury, korekce a grafiku.

 

Ani v době distanční výuky nejsme pozadu. Přes on-line spojení si radíme a hledáme nové podněty a nápady, jako např. vytvoření on-line ankety pro naše žáky ze školy. 

 

Jsme mladí redaktoři a naše práce nás baví. Radujeme se, když se můžeme podělit o své i cizí myšlenky, když můžeme ostatním přinášet zajímavé nápady a recenze.  

 

 

Některé naše práce můžete vidět zde:

 

https://mlady-redaktor.webnode.cz/

 

https://badatelsky-klub7.webnode.cz/

 

https://ja-redaktor.webnode.cz/

 

https://maly-redaktor6.webnode.cz/

 

https://redaktor-dadulka.webnode.cz/